CEREMONIA PEŁNI KSIĘŻYCA W STRZELCU I PODRÓŻ W WIBRACJACH GONGÓW I MIS 

Podczas swojej Pełni Księżyc jest widoczny przez calą noc, wstaje o zachodzie słońca i zachodzi na krótko przed wschodem. Słońce i Księżyc stają na przeciwko siebie na niebie i Księżyc odbija w całości światło słoneczne. To czas celebrowania i zewnętrznej ekspresji. Pełnia przynosi zmianę, objawienia i emocjonalne szczyty. 
Księżyc w Pełni to święty aspekt Matki w potrójnej księżycowej Bogini, przynosi obfitość i zjednoczenie się ducha z materią. To szczyt nadprzyrodzonych mocy i podniesionej energii, czyniąc nas czasami dużo mniej zbalansowanymi i lunatycznymi niż podczas innych dni i nocy.
Wykorzystując moc i potencjał tego płodnego czasu jakim jest Pełnia Księżyca, mamy ogromną szansę na urzeczywistnienie swoich planów, marzeń, dążeń, etc.Na kilka dni przed pełnią większość z nas zaczyna odczuwać większe pobudzenie, rozdrażnienie, wzrost emocji, wrażliwości, drażliwości, niepokojów, czasem przeradzających się w istne szaleństwo ….  
Podczas tej wyjątkowej nocy większość ludzi kocha się o wiele namiętniej, nienawidzi się bardziej a także przeżywa swoje szczęście lub rozpacz ze zwiększoną intensywnością. To czas ekstatycznych wzlotów i tragicznych upadków. Zdarzają się kłopoty ze snem, trawieniem, przepływem energii, zbiera się i zatrzymuje woda w ciele, puchniemy, itp.  
A wszystko to pod wpływem tego wielkiego i pięknego księżyca na nieboskłonie.

Czy jest sposób, aby nad tym zapanować i świadomie wykorzystać dla swojego wzrostu i rozwoju?

Zdecydowanie tak!
W czasie pełni wiele osób miewa niezwykłe sny, wizje i doświadcza intensywnych marzeń nawet na jawie. To niezwykle cenny czas do medytacji, do poznania i przyjrzeniu się sobie, swoim jasnym i ciemnym stronom, oraz otworzenia się na intuicję. Możemy wówczas odkryć aspekty naszej osobowości i naszego życia, które są zbędne i przeszkadzają nam w rozwoju oraz w zwykłym życiu codziennym i zapragniemy się ich pozbyć lub z nich oczyścić.  To doskonaly czas by zadbać o wewnętrzny spokój i harmonię. To czas na pełne oczyszczenie i uzdrowienie. To czas na pozbywanie się wszystkiego tego, co blokuje nas i nasze życie przez ruszeniem do przodu.Dar nadchodzacej Pełni Księżyca w Ognistym Strzelcu: 

“W piątek 9.06 Pełnia Księżyca w znaku Strzelca  sprawi, że wszyscy będą się spieszyć, przez co łatwo będzie o kłotnie lub pomyłki. Niektórzy w ten dzień podejmą radykalne decyzje, postanowią zmienić całe swoje życie lub choćby wakacyjne plany.  Wenus w sekstylu z Marsem  sprzyja zakochanym i tym, którzy szukają kogoś do pary. Sukcesy towarzyskie mogą ci pomóc w pracy. Pamiętaj, to ty dyktujesz warunki i najlepiej wiesz, co jest ci potrzebne do szczęścia.  Jowisz wychodzi z retrogradacji  i pomoże nam zdobyć lepszą pozycję w naszym otoczeniu, ciekawsze oferty zawodowe i biznesowe. Warto podejmować ważne decyzje i wdrażać długofalowe plany finansowe.”

Pełnia w Strzelcu to czas optymizmu, odważnych marzeń, ruchu i wychodzenia poza utarte ścieżki. Potrzebujemy nowych doświadczeń, więcej przestrzeni, wolności i lekkości. Zobacz, poczuj w jakiej dziedzinie życia potrzebujesz świeżego powietrza i pomyśl o tym jak możesz je wpuścić. Pełnia w Strzelcu otwiera nas na nowe świeże inspiracje.

Strzelec to znak szczególnie mocno powiązany z podróżami. Już samo planowanie podróży znacząco podnosi poziom szczęścia. Nawet jeżeli nie możesz teraz rzucić wszystkiego i wyjechać na drugi koniec świata, możesz wspaniale skorzystać z tej pełni planując i afirmując podróż życia. 
Czas pełni to czas wypowiadania marzeń i celebracji tego co jest tu i teraz. Strzelec uczy nas odnajdowania nowego i „egzotycznego” wokół nas, zachęca nas do podróży mentalnych, do rozważań filozoficznych, do spotkań z osobami reprezentującymi odmienny punkt widzenia. 

Pełnia w Strzelcu daje więc możliwość znalezienia inspiracji i świeżych pomysłów!
Możesz pomedytować nad konkretną ważną dla Ciebie sprawą, w której potrzebujesz świeżego spojrzenia. Stymulujące może być patrzenie się w rozległą przestrzeń. To również dobry czas na inicjowanie nowych, odważnych działań, zwłaszcza tych związanych z podróżami, rozwojem osobistym, nauką i wiedzą. 
Pełny Księżyc symbolizuje pełnię naszych potencjałów i możliwości.

Celebrując pełnię celebrujemy samych siebie.******

A my w ten piątkowy wieczór Pełni Księżyca będziemy celebrować z Kundalini Jogą i medytacjami otwierającymi przestrzeń Serca i Trzeciego Oka, na koniec zanurzymy się w bezkresie oceanu możliwości i obfitości podczas głębokiej relaksacji w Świętych Dźwiękach Gongów, Mis Krysztalowych i Tybetańskich.*****

Ceremonia £15

Zniżka dla studentów,samotnych rodziców, emerytów @ £10
Link do biletów:
https://www.facebook.com/events/1942328919344828/?ti=icl
*****

Adres:

Grove Park Studios , 188-192 Sutton Court Road
, Chiswick W4 3HR 

Ceremonię poprowadzi:

Wioletta Diamondheart aka Karam Kaur nauczycielka Kundalini Jogi i Medytacji level 1&2 oraz Tańca Szakti i Jogi dla Kobiet w ciąży.  
Wioletta prowadzi Ceremonie w Czerwonych Namiotach, Kręgi Kobiet oraz Ceremonie w Pomarańczowych Kokonach.
Holistyczna i Ajurwedyjska masażystka, Doradca Życiowy, Pasjonatka podróży duchowych do miejsc mocy.Z wykształcenia akademickiego Technolog Żywienia i Psychoterapeuta.  

Dzieli się swoją mądrością, wiedzą, doświadczeniem i dynamiczną energią od ponad 20 lat, kontynuując swój rozwój u najlepszych nauczycieli, mentorów i szamanów ma świecie. Podczas swoich warsztatow Wioletta stwarza świętą przestrzeń do uzdrawiania i transformacji. 

Jej Motto: Bądź Mistrzem Swojego Życia. Bądź Swoim Własnym Uzdrowicielem.

Tel +44 7956384160  
info@diamondheart.co.uk
www.diamondheart.co.uk
https://passionforlife33.wordpress.com/

Sexuality and Spirituality Workshop with Wioletta Diamondheart on GBKYF

GBKYF 2017I am delighted to be invited to The Great British Kundalini Yoga Festival – The Summer Retreat and to share the workshop on Saturday 03.06.17 10:30-12:30pm

Theme:
Sacred & Sweet Waters of Svadhisthana with Wioletta Diamondheart Karam Kaur plus Double Gong Bath

And later that day a SHAKTI DANCE!!!!
To move that water energy into harmonious flow

Please join us in this beautiful & uplifting retreat where you’ll be embraced by like hearted & like minded people.

*****
About the workshop:

Sexuality & Spirituality Kriya & Meditation for The Second Chakra

The Second Chakra – The Sacral Chakra, from sanskrit Svadhisthana it means one痴 own dwelling place or sweetness. This energetic center is connected to the sacrum (lower back), bladder, kidneys, and the reproductive glands and organs. The element of Water represents our emotions. If we are disconnected from our second chakra, we may experience things like jealousy, guilt, possessiveness, and have shallow relationships. We might feel shame of our body or sexuality, experience self-rejection or go to the other extreme of exhibitionism. Shadow emotions of the second chakra all stem from a lack of self-respect which is merely a disconnect of our consciousness from our soul – sweetness.

With the powerful Kundalini Yoga Kriya we reconnect and strengthen our relationship with Svadhisthana, so that we can connect deeply to our creative power, to generocity and flexibility, to passion for life, to genuine intimacy, to empowerment of our relationships, to ability to write our own destiny and design the lives that we truly want. Double Gong Bath will help us to remove any debris/shadow left in unconscious fields & gently float into the ocean of sweetness.

With beautiful sacred current of Sat Narayan Mantra The Mantra for Inner Peace – we connect even more to the water element that helps us go with the flow of our life. Allowing the flow of love to flood all hidden chambers of the Heart. The more we can relax and allow ourselves to be in a state of non-resistance, the greater inner peace we can find within ourselves. From that state of inner peace, we project outward peace, happiness and good fortune.

Wioletta Diamondheart Aka Karam Kaur is a uplifting and inspiring kundalini yoga teacher with many years of experience in a field of yoga, healing and sharing. She constantly expands her knowledge and wisdom of the teachings, so she can deliver this transformative and powerful technology to participants with integrity and devotion. Her passion for people and commitment to serve others creates a high vibrational sacred space for healing and transformation to occur. She is passionate about helping the others achieve mental, physical and spiritual balance. Her classes are open to all and offer a safe space for everyone to relax, expand and transform.

Kriya i Medytacja dla Czakry Serca – Kundalini Festiwal w Polsce

KYF Polska

Krija i Medytacja Otwierania Serca poprowadzi
Karam Kaur Wioletta Diamondheart

Festiwal Kundalini Jogi – Taraska 14-18.06.2017
Sobota 17 czerwca
14:45-16:15 hala namiotowa

Medytacja w polaczeniu z praktyka Kundalini Jogi jest najpotężniejszym, najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym narzędziem w transformacji i osiąganiu wyższych stanów świadomości. Praktyka ta wzmacnia system nerwowy, ciało fizyczne, mentalne i emocjonalne wykorzystując najwyższe wibracje wyzwolone podczas medytacji. Kundalini Joga i medytacja wnosi do codziennego życia neutralność umysłu podwyższając jakość każdego naszego dnia, otwierając się na nasz pełny potencjał.

Otwarcie Centrum Serca i przywrócenie Miłości:
Ten zestaw ćwiczeń jest tak ułożony by stymulując Czakrę Serca, kreuje otwarcie się na odczuwanie miłości. Otwierając Centrum energetyczne Serca wzmacniamy swoje współodczuwanie i wrażliwość na innych. Ta Krija pomaga w pozbywaniu się emocjonalnej ochrony, obrony, która w większości przypadków jest zbędna. Uspokajający efekt tego zestawu ćwiczeń pozwala na eliminacje zbędnych myśli i uczuć, byś mógł/a być bardziej w teraz i wyraźniej doświadczać swoich uczuć płynących z Serca.

Medytacja na Otwarcie Blokady Serca:
Centrum Energetyczne Czakry Serca jest umiejscowione w naszej klatce piersiowej. Otwierając Czakrę Serca, otwierasz się na swoją nieskończoność.
Ta medytacja rozluźnia blokadę w klatce piersiowej i otwiera Cię ma wszechpotężną moc, moc miłości, która jest w Tobie.

18193700_1901324046813007_7095691474488572728_n

Wioletta Diamondheart aka Karam Kaur jest nauczycielką Kundalini Jogi i Medytacji level 1&2 oraz Tańca Szakti i Jogi dla Kobiet w ciąży.
Prowadzi Ceremonie w Czerwonych Namiotach, Kręgi Kobiet oraz Ceremonie w Kokonach.
Holistyczna i Ajurwedyjska masażystka, Doradca Życiowy, Pasjonatka podróży duchowych do miejsc mocy.
Z wykształcenia akademickiego Technolog Żywienia i Psychoterapeuta.

Dzieli się swoją mądrością, wiedzą, doświadczeniem i dynamiczną energią od ponad 20 lat, kontynuując swój rozwój u najlepszych nauczycieli, mentorów i szamanów ma świecie.
Przede wszystkim jest szcześliwą matką dwojga dzieci, 15 letniej Dominiki i 6-ciolatka Juliana i jak sama mówi, to jest jej największy sukces życiowy.

Tel +44 7956384160
info@diamondheart.co.uk
http://www.diamondheart.co.uk
https://passionforlife33.wordpress.com/

Strona www festiwalu: http://festiwalkundalinijogi.tk/

Nasz festiwalowy fanpage na FB:
https://web.facebook.com/festiwalkundalinijogi/?ref=aymt_homepage_panel

Cocoons Inner Journey

Saturday 20.05.2017 8:00-9:30pm

THE CHILD WITHIN

This is an invitations for a very unique multi-sensory inner journey in Aerial Relaxation Pods. Exquisite experience of self. Beautiful evening of selfcare and rejuvenation with deep transformation.

Journey to the heart, to the soul, to the source with an ambient music, aromatherapy, with the Sacred Gongs and other highly tuned instruments that will shift your experience to the highest of the highest in the most natural way.

You’ll be embraced by the strong arms of the orange silky hammocks, covered with blankets and ready to swing away to deep ocean of tranquility, bliss and ecstasy. Diving into Oasis of Calm and serenity.

 

This time, with this sacred journey we will focus on Inner Child. We reconnect with the innocence, with joy, with unconditional love. All that creates and develops a happy child.

As an adults we can return to those unloved moments with different awareness of what it was and we can heal ourselves in a present moment. And as we do so, we are healing seven generations back, and seven future generations. Happiness is our birthright.

I’d be honoured to serve you. Connecting to The Infinite Love of The Mother. Sat Nam.

This slideshow requires JavaScript.

Tickets £20 prepaid
On the day £30

There are only 12 spaces, so book yours asap on 07956 384 160

Facilitator:
Wioletta Diamondheart
Kundalini Yoga & Meditation Teacher,
Sacred Journeys & Ceremonies Facilitator,
Dynamic Lightworker.

Address:
Anny Fitness @ Grove Park Studio
188-192 Sutton Court Road
Chiswick W4 3HR

Looking forward to serve you.

Ps: Please arrive 10 min ealier for promt start. No late comers!

Spring Equinox and Transformation in deep relaxation in silky orange cocoons with Sacred Sounds

Spring Equinox it’s a time when day and night are of equal length all over the world.Here we are celebrating First Day of the Spring in northern hemisphere.

The focus here is the balance of light and dark, the outer world is balanced by the inner world. Both are equal.
The Equinoxes fall at the beginning of the seasonal changes. Spring Equinox it’s a promise of Summer. The New Season will affect all of life and bring a changes within as well as without, and will release new energy patterns. 
Times of transition are often chaotic and stressful, but out of this chaos, new ways, new ideas and new directions can manifest. 
The Equinoxes are the times to take action, to transform, to release the past, and move forward.
Physical, mental and spiritual levels are interlocked and perfectly balanced, so whatever is done on one level will affect the other two. Every action has a reaction.

Your spiritual understanding constantly affects your devotions in everyday life. Your mind affects the Spirit, your health and what you attract into your life. Now, at the Time of Spring Equinox make time to understand this balanced flow of energy we are all part of. It is the energy and power of the rational conscious mind when joined with the energy and power of the intuition and inner wisdom, which brings fertility and manifestation. This is the union which brings forth NEW LIFE ON MANY LEVELS.  
Use this potent energy of the Spring Equinox to focus on the direction you wish to go in. Open up to this new beginning with ease and trust, transform from this tight cocoon into beautiful butterfly and fly … BE FREE MY SOUL
This cocooning session is just for that!

All are welcome to join our Cocooning Session of Deep Relaxation with Sacred Sounds, ambient music , aromatherapy all soul lead.

Saturday 18.03.17 @ 6:00-7:30

Spirit Design Studio, 188-192 Sutton Court Road, Chiswick W4 3HR

Say YES! To New You, To New Life.
With love

Wioletta Diamondheart  

Winter Solstice Celebration 

Winter Solstice Celebration with Kundalini Yoga and Meditation for The Heart Center 💚

Winter Solstice 21/22 December

* shortest day and longest night

* return of the Sun

* festival of Rebirth

The great cosmic wheel of the year, The symbolic wheel of Time, The repeating cycle of life and death, Winter Solstice is a time of rebirth. 


Something old must die in order for something new to be reborn. The period of rest and darkness has come to an end with the longest night of the year. 

The Solstice is a moment to stop, to look backwards in inner reflection and to look forward to new active season as the Sun’s returning power bring increased daylight, growth and activity in life. 

Winter Solstice is the Sun’s birthday and a celebration of its rebirth. Being part of this cycle, we too are reborn at this time.

We bring the wisdom of our inner journey out into the world, to grow with the increasing light from the Sun.

It is a time for birthing our visions, dreams that have been incubating to manifest them consciously in our lives. This is a time to celebrate creative expression of self-knowledge, wisdom, shine our inner light, to bring independence and purpose to our lives. 

Let us celebrate together the rebirth of the balance of power to humanity as a whole, healing the wounds of separation, fear and dominance. Let’s bless each other and the world around us. 

This is a beautiful moment to celebrate that new cycle of life together, to rise together, to shine together. 

This is an invitation for Winter Solstice Celebration:


Tuesday 20.12.16 7:00-8:30pm @ mine

During our Kundalini Yoga and Meditation session we will focus on the spirit of generosity, we will open our hearts in gratitude for all we have in our lives and by being thankful, we open the channels for greater abundance, light and love.

Sat Nam 🙏🏻

Booking required on 07956384160

After session we will share Christmas tea and treats. 

Much Love 💚

Wioletta Diamondheart 

Healing in Crystal Vibration of Love

Sunday 27 November 2016 6:00-7:30pm
Acton Spiritualist Centre
Woodhurst Road, Acton, London W3 6SL

This is going to be an exquisite evening with divine sound and vibration of Crystal Bowls and Tuning Forks.

Healing properties of sound go really far these days and there has always been this healing power behind the sound and vibration.

Pure quartz crystal bowls produce incredible sound that has a vast potential for working with human body. This beautiful pulsating powerful sound can be relaxing, healing and rejuvenating for both the body and mind and has amazing effect on our emotional blocks as well as evoking positive change. And really you don’t need the whole technical ‘how it works’ explanation because all you need is being opened to the experience of the sound. That is enough to induce states of clarity, re-balancing of chakras and moving you to a deeper meditative state that may lead to wonderful journey to the world beyond. The wisdom is waiting so come and experience it yourself during our healing session on the 27th of November at Acton Spiritual Church.

Come and vibrate the cosmos with us

Sitting places are available but If you’d love to lie down please bring a mat & blanket to cover yourself during the healing.

The Healing Session presented by fully qualified kundalini yoga & meditation teachers
Wioletta Diamondheart & Justyna Sleigh Sevati


Tickets: https://www.fatsoma.com/mobile/products/qkdmrqu8

Healing in Divine Vibration of Oneness. Sat Nam 

Super Pełnia Księżyca w Byku Poniedziałek 14 Listopada 2016 godz 13:52

Taka Super Pełnia Księżyca ostatnim razem wydarzyła się w 1948, a kolejna w tak wielkim przybliżeniu do Ziemi będzie w 2034, czyli za kolejne 18 lat!
Czeka nas nie lada piękny czas ogromnej iluminacji na nieboskłonie. Jeśli nocne niebo będzie czyste, warto wznieść głowę, popatrzeć, dostroić się, nasycić oczy i duszę, pokontemplować wszechpotężną moc i piękno natury, pełnię stworzenia , pełnię istnienia także swojego.

To wspaniały czas by świadomie uwolnić narastające obficie napięcia emocjonalne, oczyścić i uspokoić swoje rozszalałe myśli głębokimi oddechami, napełniając każdą swoją komóreczkę ciała nową energią i otworzyć się na nowe inspiracje. 

Pełnia Księżyca w Byku to doskonały czas by zadać sobie pytania; Czy w moim życiu rozgrywa się dramat i czy szukam spokojnego i właściwego rozwiązania? Czy być może potrzebuję w swoim życiu więcej intensywności i pasji, by zapobiec emocjonalnej i mentalnej pustce lub apatii? 

Balans, balans, balans.

Byk to stabilność i bezpieczeństwo w relacjach partnerskich i finansowych powiązanych z poczuciem własnej wartości, naszych standardów i obfitości. Mogą pojawić się sytuacje, które dotkną naszego systemu wartości. Zadajmy sobie wtedy pytanie; Czy sami trzymamy się swoich standardów? Czy dotrzymujemy sobie danego słowa i czy inni też je szanują i doceniają nas za nie. To doskonały czas by przyjrzeć się sobie z bliska i powziąć odpowiednie kroki, by te sytuacje uzdrowić i naprawić w sobie. Warto to zrobić, by potem z pełną wiarą w siebie, w swoją moc stwórczą i obfitość wszechświata stawiać kolejne odważne kroki, umiejętnie wyłapywać i wykorzystywać otwierające się przed nami całkiem nowe możliwości.

Pełnia Księżyca sprzyja wszelkim rytuałom, działaniom w intencji manifestacji marzeń i planów, a także w intencji przyciągnięcia wspierających nas ludzi i pielęgnowania naszych przyjaźni, relacji z innymi. Poczujmy wdzięczność dla tych co nas wspierają i za przyjaźń, której doświadczamy. 

Wszelkie wibracje są w tym czasie tak niesamowicie intensywne, warto więc efektywnie wykorzystać ten wyjątkowy czas! Poczuć jedność z wszechświatem, połączyć się ze swoim sercem, duszą i wyzwolić ogromne pokłady miłości do siebie i otaczającego świata. 

Niech każdy z was odnajdzie swoją własną drogę i czyni wszystko to, co daje najwięcej radości i miłości oraz wewnętrznego spokoju i mocy.

Czego i sobie i wam obficie życzę.


Dostrajając się do wibracji obfitości zapraszam was:

Niedziela 13.11.16 10:00-17:00 £60 Acton Spiritualist Centre W3 6SL

Warsztat: Wolność, Witalność, Ekstaza w życiu codziennym 

Poniedziałek 14.11.16 19:00-20:30 £10 Emlyn Gardens, Chiswick W12 9UQ

Medytacje Kundalini Jogi na Obfitość i Kąpiel w Złotym Gongu


Z Miłością 

Wioletta Diamondheart

Harmonia w Tańcu Życia

BOSKA KOBIECOŚĆ – BOSKA MESKOŚĆ UNIA SHIVA i SHAKTI

Boska Kobiecość i boska Męskość jest w każdym z nas, posłuchajmy jej mądrości i pozwólmy poprowadzić się drogą serca i intuicji w zgodzie z wyborami naszej wszechpotężnej Duszy.

Równoważąc w sobie polarności doświadczamy Equlibrium, harmonii i świat staje się cudowny, i ten wewnętrzny i ten zewnętrzny.

Chcąc przyciągnąć do siebie odpowiedniego partnera, najpierw balansujemy siebie. Wszystko zaczyna się i zależy od nas samych. 

W Tańcu Szakti otwierasz się na harmonijny przepływ energii, świadomie się jej poddając.

Zaczynasz ufać sobie, zaczynasz czuć siebie, swoje ciało, swoje uczucia, swoje emocje i swoje myśli. Otwierasz się na współpracę ze swoją duszą i duszą wszechświata. 
Harmonia, pełna harmonia.
**** 
Wygodne i zwiewne ubrania, nadające naszym ruchom miękkości i płynności, bardzo wskazane. Dajmy ponieść się fali radości i szczęścia, pasji i wewnetrnego ognia, otwierając się na swoją duszę i harmonijny przepływ polarności w nas .
Zajęcia są dla wszystkich, zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Zapraszam do wspólnego tańca cial i dusz.
Cena £15
Zapisy i info: 07956384160
*******
Prowadząca:

Wioletta Diamondheart aka Karam Kaur jest nauczycielką Kundalini Jogi i Medytacji level 1&2 oraz Tańca Szakti i Jogi dla Kobiet w ciąży.

Prowadzi Ceremonie w Czerwonych Namiotach oraz Kręgi Kobiet. 

Holistyczna i Ajurwedyjska masażystka,

Doradca Życiowy, Pasjonatka podróży i wypraw duchowych do miejsc mocy.

Z wykształcenia akademickiego Technolog Żywienia i Psychoterapeuta. 

Dzieli się swoją mądrością, wiedzą i dynamiczną energią od ponad 20 lat, kontynuując swój rozwój u najlepszych nauczycieli, mentorów i szamanów.
07956384160

info@diamondheart.co.uk

http://www.diamondheart.co.uk

https://passionforlife33.wordpress.com/

*****

Dlaczego Joga Tańca?

Taniec może być najczystszym wyrażeniem istnienia. Dusza zostaje odzwierciedlona, kiedy jesteśmy w najbliższym kontakcie ze sobą. Kiedy ciało jest masowane przez ruchy, a umysł jest w pełni ożywiony, taniec staje się jogą. Kiedy fizyczne napięcie zostaje rozluźnione, a umysł zrelaksowany, rozszerza się nasze istnienie na zewnątrz. Śpiące części ciała zostają obudzone, odżywione świadomością, oraz energią muzyki i powoduje to przepływ przez nas energii kreatywności. Głębsza relacja z naszymi czakramami powoduje wrażliwość i delikatność. W ten sposób ciało staje się instrumentem ożywionym przez Nasza Wewnętrzną „Boskość”.
********
Co to jest Shakti Dance?


Shakti Dance – Joga Tańca – to świadoma praktyka tańca natchniona mądrością jogi aby rozwijać świadomość i zrozumienie ciała, umysłu i emocji. Poprzez harmonijne połączenie przepływu asan oraz różnych stylów tańca, Shakti Dance pracuje energetycznie nad rozwijaniem sztuki intuicji i swobodnego ruchu poprzez doświadczanie stanów mistycznych (poznanie nie-rozumowe) i medytacyjnej unii.
Delikatnie otwierając obieg Prany (siły życiowej), ciało i umysł są w stanie poddać się i połączyć z inteligentnym, kreatywnym przepływem Shakti, dając życie świętemu tańcowi.
Shakti Dance ma swoje korzenie w nauce i tradycji Jogi Kundalini, według przekazu Yogi Bhjana. Korzysta z jogicznej filozofii aby pobudzić i wcielać uniwersalne zasady harmonijnego ruchu. Rozwija zrozumienie jakości i poziomów energii poprzez rożne ruchy taneczne i style. Jednoczy oddech i umysł aby rozwinąć świadomość praktykującego.
Twórcą tej dyscypliny jest Sara Avtar Olivier, tancerka, uzdrowicielka Sat Nam Rasyan, joginka i nauczyciel z ponad 20 letnim doświadczeniem.
Jak wygląda lekcja Shakti Dance?

Shakti Dance zawiera 8 faz, aby oczyścić i obudzić ciało praniczne, po to aby praktykujący otrzymał dostęp i korzystał z ducha Shakti:
Dostrojenie – mantra i mudra otwierająca lekcję, skupia i przygotowuje umysł tworząc połączenie z wewnętrznym nauczycielem, wewnetrzną esencją, naszą duszą;
Rozciągania Szakti – rytmiczne i medytacyjne ćwiczenia, wykonywane na podłodze, skoordynowane z oddechem, ta faza rozgrzewa, rozciąga, relaksuje i otwiera energetyczne kanały w ciele;
Pozycje stojące i sekwencje transowe – energetyzujące ćwiczenia i sekwencje tańca, łączące ruch i oddech, otwierające czakramy, świadomość ciała wzrasta poprzez izolowanie ruchu w poszczególnych partiach ciała, harmonijna ekspresja jest rozwijana poprzez uniwersalne zasady przepływu ruchu, ta faza dodaje witalności,
Wolny taniec – ruch zainspirowany poprzednią fazą, następuje tu wyrażenie siebie poprzez kreatywny impuls, poprzez wzrost świadomości energetycznego ciała (aura), czerpiemy radość i odkrywamy wzajemne oddziaływanie pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną przestrzenią,
Relaksacja – rytmiczna pulsacja umysłu, ciała i ducha pozwala na integracje poprzez pozbycie się napięcia,

Choreografia mantr – choreografia wykorzystując mantry, muzykę i taniec w geometrycznych formach, powtarzanie sekwencji stymuluje medytacyjny umysł i pomaga zjednoczyć indywidualną i grupową energie;
Medytacja – moment powrotu do bezruchu, cieszenie się pustką i satysfakcją z wyrażenia siebie w tańcu, faza ta jest jak wewnętrzna kąpiel regeneracyjna w Źródle;
Zamknięcie – wewnętrzny i zewnętrzny świat został zbalansowany, a ochronna aura zostaje wzmocniona.
***********

Jakie są korzyści z Shakti Dance?
– uwalnianie napięcia i emocjonalnych bloków

– redukcja stresu i wzrost witalności

– wzmacnianie wszystkich układów w ciele; w szczególności układu krążenia, limfatycznego, oddechowego

– rozwijanie świadomości i wzmocnienie pewności siebie

– wzmacnianie giętkości, zwinności i napięcia mięśni

– ulepszanie postawy, balansu i koordynacji

– zwiększanie świadomość ciała i witalności poprzez natężenie przepływu prany

– powoduje wzrost zakresu ruchu

– podwyższa odczucia zmysłów i wzmacnia medytacyjny umysł

– rozwija wewnętrzną harmonię i grację ruchów

– łączy nas z żeńską wewnętrzną jakością

– rozwija poczucie wewnętrznego spokoju i radości
Co to jest Shakti?

“Shakti” jest pierwotną i kreatywną energią duszy. Przez jej istnienie następuje manifestacja świata. Każda egzystencja jest ożywiana przez jej Boski Oddech. Wyrażana jest przez różne formy życia.
W świetle radości i miłości

Wioletta Diamondheart